Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świece dogrzewające płyn chłodniczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świece dogrzewające płyn chłodniczy

    romi-70, dostałem dostałem :-) z rana sprawdzę i dam ci znać :-) bo sprawdziłem w jednym magazynku i echo :-( ale jeszcze sprawdzę rano w jednym miejscu gdzie mam same reflektory
    180 powodów do uśmiechu - RS Batman

  • #2
    Świece dogrzewające płyn chłodniczy

    Powróciła zima a przy tym problem długiego grzania diesla. Ostatnio grzebiąc coś w silniku urwał się jeden kabelek od tych trzech świeczek, będę musiał go zalutować, nie wiem czy sprawność tych świec można sprawdzić w ten sam sposób co świec żarowych w głowicy. Kiedy w ogóle te świece się załączają, myślałem żeby zrobić im oddzielne zasilanie, z możliwością kontroli ich pracy, ma ktoś może taki myk zrobiony? Dojeżdżam 10 km do pracy, silnik grzeje się po przejechaniu 7 km. bez włączonego ogrzewania, chłodnica zatkana.

    Komentarz


    • #3
      Te 3 świeczki, to zwykłe świece żarowe sterowane z kompa (ECU) przez przekaźnik
      Komp sam ustala kiedy dogrzewać - czy zimno, jakie obciążenie układu elektrycznego i inne tego typu. Tu już chyba fabryki nie poprawisz :diabelski_usmiech

      Sprawdź jedynie, czy pojawia się napięcie na zimnym odpalonym i czy same świeczki są sprawne :wink:
      O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
      Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
      Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

      Komentarz


      • #4
        4tech, a ja mam troche inne pytanie odnosnie tych swiec dogrzewajacych: jak to nimi jest ? znajomy ma leona z '05 z silnikiem asv i nie ma tych swiec dogrzewajacych a ja mam szkodnika z '03 z tym samym motorem i mam te swiece, od czego to zalezy, ze w jednym modelu sa a w innym nie ma ??
        pekool

        Komentarz


        • #5
          Nie mam zielonego pojęcia czemu to tak jest
          Może od wersji wyposażenia, a może rocznikowo, a może na który rynek ... Nie wiem :wink:
          Jedynie zauważyłem, że w Skodach w większości są, ale nie we wszystkich :szeroki_usmiech
          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

          Komentarz


          • #6
            Albo były świeczki dogrzewające albo dodatkowa nagrzewnica elektryczna. Świeczki są starszym rozwiązaniem zastąpionym przez nagrzewnicę elektryczną.

            Komentarz


            • #7
              ja bym chyba wolał nagrzewnice, ale wydaje mi się, że elektryczne nagrzewnice były tylko w O2

              Komentarz


              • #8
                w mojej O1 ALH 03 Ambiente nie ma tych świec.
                *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                Komentarz


                • #9
                  Kraj przeznaczenia może mieć znaczenie
                  nowy cSIMC od Aliego
                  seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                  Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                  półosie seryjne przebieg 273 tyś

                  Komentarz


                  • #10
                    Kraj ma ogromne znaczenie, a jedyne "dogrzewanie" jakie występowało w O1 to to o czym temat, ewentualne Webasto i ostatnia możliwość grzałki elektr. na 220V, ale to tylko w krajach skandynawskich :szeroki_usmiech
                    Nagrzewnice el. występowały dopiero w O2. 8)
                    O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                    Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                    Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam głupie pytanie. Jeśli te świece są to gdzie? Sam chętnie zobaczę czy mam...
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • #12
                        Forum - Octavia Club Polska Na fotce silnika z prawej strony. Zaznaczone czerwoną kreską.
                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                        =================================================

                        Komentarz


                        • #13
                          rafiki, jak stoisz przodem do samochodu, to sa one po prawej dolnej stronie, mozna powiedzic pod plastikowa obudowa silnika przy wejsciu weza do bloku silnika, wystaja sobie takie trzy preciki z przewodami
                          pekool

                          Komentarz


                          • #14
                            endryu, pekool, dzięki. Nie jestem pewny, ale chyba nie mam...

                            EDIT:
                            Dopiero dzisiaj miałem chwilę żeby się rozejrzeć pod maską i zonk, ww. świece obecne :shock: wychodzi na to, że Polska została uznana za rynek z tych chłodniejszych :shock:
                            رافال
                            Spoty
                            Cause freedom is a lonely road
                            My O2FL

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez 4tech
                              Komp sam ustala kiedy dogrzewać - czy zimno, jakie obciążenie układu elektrycznego i inne tego typu. Tu już chyba fabryki nie poprawisz
                              Można poprawić zmieniając odpowiednią mapę w ECU.

                              U mnie też nie było tego dogrzewacza, więc sobie dorobiłem samodzielnie. Jak ktoś jest zainteresowany mogę podesłać manual w PDF który przy okazji zrobiłem. Powiedzcie tylko gdzie wrzucić.

                              Komentarz


                              • #16
                                przebor, Jak chcesz udostępnić to daj jako manual na forum
                                VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                                Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                                Komentarz


                                • #17
                                  przebor, daj go do działu O1 - dopsażanie (retrofitting) a tutaj linkę podklej
                                  O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                  Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                  Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    kurcze ja mam szwedzkie auto i nie ma grz 220v przebor, jak masz manuala jak zmienic ich parametry to bede wdzieczny

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zapodałem manual tutaj -> Forum - Octavia Club Polska

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        przebor, napewno sie przyda, a czy da sie cos zmienic w sterowaniu tych swiec??

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          wolas, jest mapka w ecu co tym steruje
                                          VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                                          Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            alxxx, możesz coś więcej na ten temat napisać

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X